One piece
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


.
 
Příjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Oblíbená literatura

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Memphisto

Memphisto


Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 27. 05. 10
Age : 33
Location : Hradec Králové

Odměna
Odměna: 0 beli
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyTue Jun 15, 2010 6:34 pm

Takže... další ze série těchto topiců. Ptám se, co rádi čtete? jaký žánr? jakého autora? a... čtete vůbec? povídejte. =)
Návrat nahoru Goto down
Mayako-chan
Yonkou (lvl.8)
Mayako-chan


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 27. 05. 10
Age : 31
Location : Karviná

Odměna
Odměna: 914,000,000 beli
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyTue Jun 15, 2010 6:55 pm

No klasika jako Pán prstenů a další od Tolkiena, spisy od Wildeho, Poa a Prokletých básníků.
A z těch novějších se neobejdu bez Stephena Kinga a docela se mi líbí knihy od Neila Stephensona (Velké U mě fakt dostalo =D ). Jinak si brousím zoubky (čti: čistím brejle) na Mágové od Lev Grossmana....
Z toho, co jsem napsala je očividné, že si ráda počtu fantasy, sci-fi, psychologické nebo horror !drunk
Návrat nahoru Goto down
http://www.win-ones-way.blog.cz
Memphisto

Memphisto


Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 27. 05. 10
Age : 33
Location : Hradec Králové

Odměna
Odměna: 0 beli
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyTue Jun 15, 2010 7:20 pm

Pán prstenů... jedna z mála knih, která se mi více líbila na plátně než na papíře =D zajímavý výběr, do Kinga je dnes zažrán asi každý xD

Každopádně já si nejradši přečtu klasiky světového science-fiction. Ruské autory Borise a Arkaida Strugacké, geniálního Waltera Tewise, Harryho Harrisona zaměřujíc se na akční sci-fi, či Briana Aldisse, jehož "Nonstop" mě ukázal konečný směr literárního zaměření. V současnosti se k mým nejoblíbenějším přidává i cyberpunkový čarotvůrce Wiliam Gibson.
Mám samozřejmě rád i fantasy, které je v posledních letech v obrovském boomu. Mým nejoblíbenějším autorem z tohoto žánru bude zcela jistě slovenský autor Juraj Červenák, psající fantasy magie a meče, inspirovanou slovanskými bájemi a historií. Dále R.A.Knaak, či Mel Odom.
Dále si rád počtu třeba filosofická díla, či naučné tématické knihy.

Co se týče jednotlivých knih. "Piknik u cesty", "Nonstop", "Chvalozpěv na Leibowitze", "Zpěv Drozda", série Warcraft, "Návrat z hvězd", či klasika v podobě Asimovovy "Nadace" =)
Návrat nahoru Goto down
Mayako-chan
Yonkou (lvl.8)
Mayako-chan


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 27. 05. 10
Age : 31
Location : Karviná

Odměna
Odměna: 914,000,000 beli
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyTue Jun 15, 2010 8:32 pm

serii Warcraft jsem začala číst, ale nikdy nedočetla. Co se týká filozofických děl, tak jak které, musí tam být něco, co mě osloví :D
Návrat nahoru Goto down
http://www.win-ones-way.blog.cz
Memphisto

Memphisto


Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 27. 05. 10
Age : 33
Location : Hradec Králové

Odměna
Odměna: 0 beli
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyThu Jun 17, 2010 5:14 pm

koukám, že je tu velice mnoho čtenářů xD

každopádně Mayako: jaká filosofie tě oslovila? =)
Návrat nahoru Goto down
BlackJack

BlackJack


Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 27. 05. 10

Odměna
Odměna: 0
Beli:
Oblíbená literatura Left_bar_bleue0/0Oblíbená literatura Empty_bar_bleue  (0/0)

Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura EmptyWed Aug 11, 2010 4:23 pm

Pán prstenů,Velký/Malý testament od F.Villona,Revizor od Gogola,Malý zlomek knih (asi 7) Zeměplochy od Terryho P.,Jediný dílo od Kulhánka- Stroncium,Dante A. Božská Komedie,komerční výplah HP (sakra poslední díl mi připoměl Naruta tak trochu),warcraft je kopie světa Warhemmer a navíc pro mě už pasé,ikdyž bych si měl dokoupit Válku Prastarých 2 a 3 a dočíst tak serii,to už mě víc oslovil Starcraft 1-3 (hláška nekecej a fraguj 4ever) a Warhammer Zabíječ Trolů,Bestií....

A rád bych si přečetl od A. Douglase Stopařův průvodce po galaxii (kdo viděl film a líbíl se mu musí přečíst) a Zaklínače od Sapkowského a ani ty knihy od Asimova se u mě dlouho neohřejí :-)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Oblíbená literatura Empty
PříspěvekPředmět: Re: Oblíbená literatura   Oblíbená literatura Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Oblíbená literatura
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
One piece :: Ostatní :: Ostatní diskuze-
Přejdi na: